«єМалятко» - перший пішов

Дата: 22.02.2021 12:55

«єМалятко» — комплексна послуга для батьків новонароджених. За однією заявою, поданою онлайн, можна зареєструвати народження дитини та отримати до 9-ти державних послуг від різних органів влади, потрібних при народженні дитини. Дві з них є базовими (обов'язковими): державна реєстрація народження дитини та визначення походження дитини (інформація про матір та батька малюка).
     7 послуг надаються на вибір батьків. Це:
• призначення допомоги при народженні. Розмір допомоги становить 41 280 грн: 10 320 грн виплачуються одноразово, решта суми — по 860 грн щомісячно протягом трьох років;
• реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків. Номер платника податків дитини вноситься до свідоцтва про народження;
• присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР). Номер вноситься до свідоцтва про народження;
• визначення належності дитини до громадянства України. Послуга надається автоматично лише якщо замовлено послугу з присвоєння дитині УНЗР;
• реєстрація місця проживання дитини. Зареєструвати місце проживання дитини потрібно протягом трьох місяців із дня її народження. Дитина віком до 14 років може бути зареєстрована лише за місцем проживання батьків (або одного з них);
• призначення допомоги багатодітним сім’ям. На третю і кожну наступну дитину в сім'ї ви отримуватимете по 1700 грн щомісячно до досягнення нею 6-ти років;
• внесення інформації про дитину до Реєстру пацієнтів. Це пришвидшить час підписання декларації з педіатром або сімейним лікарем, адже вся інформація про дитину уже буде у Реєстрі.
Комплексну послугу «єМалятко» розпочали надавати центри послуг, які розташовані у містах.
Відділ “Центр надання адміністративних послуг” Красносільської сільської ради, як Ви знаєте, прагне бути ближчим до людей і надавати найбільше послуг для жителів ОТГ і не тільки. Тому Красносільський ЦНАП взяв участь у державній програмі «єМалятко».
     За нею минулого тижня було зареєстровано першу дитину: 13 лютого у жителів села Красносілки: Гуренко Надії Дмитрівни та Гуренко Олександра Владиславовича народилася донечка Валерія.
Це перша пара на території сільської ради, яка подала документи на комплексну послугу «єМалятко» для отримання свідоцтва про народження дитини.
Красносільська сільська рада бажає міцного здоров’я донечці Валерії та всій родині Гуренко.