29 січня трагічна сторінка в історії України.

Дата: 28.01.2022 14:11

100 років тому 300 українських студентів вийшли біля села Крути Ніжинського району на Чернігівщині проти більшовицької армії зі Сходу.

Їх було 300-студенти та гімназисти. Проти них були тисячі-солдати, фронтовики та матроси більшовицької армії. Нерівний бій. Бій під Крутами, який на декілька днів видалив захоплення Києва. Бойовий наказ наша молодь виконала: затримавши наступ чотирьох тисяч вояків, надісланих Москвою, героїчні оборонці Крут виграли принципові для Української Народної Республіки 4 дні.

Напередодні дня пам'яті героїв Крут, у Корсунському навчально-виховному комплексі «Заклад загальної середньої освіти I-II ступенів – гімназія - заклад дошкільної освіти» з метою формування в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого, пройшли такі заходи:

Виховна година реквієм "Трагедія,подвиг, пам’ять" уроки історії для 8-9 класів;

"Битва під Крутами: вони були такими молодими";

Години спілкування "Пам’яті тридцяти";

"Коли стають до зброї діти"; 5-9 класи.

Також, молодші школярі вирізали з паперу долоньки та клеїли до білого голуба про пам’ять живих погиблих душ.

Діти старшої школи дивились відео презентації, ролик «Україна не вмирає», відеофільм історичних подій.

Бібліотекар Столяр Марія Юріївна підготувала ілюстраційну виставку у бібліотеці «Герої України».

На кінці проведеного заходу була хвилина мовчання, запалення свічки.