Алгоритм проведення ЗНО-2022 в умовах війни

Дата: 11.04.2022 09:30

• ЗНО у 2022 році відбудеться в спрощеній формі.

• Замість традиційного ЗНО абітурієнти, які хочуть здобути вищу освіту, складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ).

• Національний мультипредметний тест (НМТ) міститиме три блоки               завдань з:

• української мови,

• математики,

• історії України.

• Планується, що НМТ буде складатися з 60 завдань, які потрібно виконати за 80 хвилин.

• УЦОЯО планує підготувати демонстраційний варіант НМТ,                            щоб учасники могли заздалегідь ознайомитися з форматом тестування.

• Проходження ЗНО планується орієнтовно в липні.

• На даний час механізм проходження вступного випробування ще визначається. Але скасовувати ЗНО ніхто не збирається.

• Якщо учні, які зареєструвалися для участі в ЗНО та отримали Сертифікати ? ви є потенційним учасником вступних іспитувань                  до закладів вищої освіти.

Додатково реєструватися на НМТ не потрібно!

Учні зможуть заходити на свою Інформаційну сторінку (логін і пароль                    для входу розміщено на сертифікаті),

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО)  повідомить                    на своєму сайті https://testportal.gov.ua/ коли потрібно буде зайти на Інформаційну сторінку та отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій.

• Якщо учні, які не встигли зареєструватися для участі в ЗНО,                                     потрібно до 9 квітня створити реєстраційну картку.

Найближчим часом УЦОЯО повідомить, як дізнатися логін і пароль для входу на вашу Інформаційну сторінку з актуальною інформацією. Потрібно стежити за оновленнями на сайті https://testportal.gov.ua/  ? і не пропустити важливі новини.

• Якщо абітурієнт має сертифікат ЗНО за 2019, 2020 або за 2021 роки,          то ним можна скористатися цього року.

• Одним із критеріїв вступу до вищих закладів освіти буде                                  також мотиваційний лист.

Він матиме різну вагу для вступників на бюджет і контракт.                                    Так, для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингування вступників з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він може бути основою для рейтингування вступників в цілому.