Про необхідність сплати житлово-комунальних послуг у період воєнного стану.

Дата: 24.05.2022 09:59

Наразі Україна переживає складні часи у зв?язку із агресією з боку російської федерації, а деякі її міста виборюють своє право на існування. Звичайно, населення знаходиться у скрутному становищі і потребує соціального захисту та підтримки.
     Підприємства житлово-комунального господарства наголошують на необхідності здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, якщо у населення є така можливість.
Звертаємо Вашу увагу на те, що введення воєнного стану не звільняє споживачів від сплати житлово-комунальних послуг, зокрема,  за спожиту електричну енергію. До законодавства з питань оплати житлово-комунальних послуг було внесено певні зміни. Вони зазначені у постанові Кабінету Міністрів України (далі – КМУ) від 05.03.2022 № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану». Згідно із постановою забороняється:
- нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;
- припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг насе-ленню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.
Однак дана постанова не скасовує необхідність сплати за житлово-комунальні послуги.
До того ж, як зазначив очільник Міністерства розвитку громад та територій, сплата за комунальні послуги в сьогоднішніх умовах, навпаки, є великою допомогою та підтримкою комунальних служб, які працюють зараз у надскладних обставинах і потребують ресурсів.
Велике прохання до жителів громади, які мають таку можливість. Сплатити за спожиті послуги!