7 червня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Красносільської сільської ради

Дата: 08.06.2022 17:09

Було розглянуто два питання: про посилення протипожежних заходів під час підготовки, збирання, зберігання та переробки врожаю, а також про основні заходи щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

Протягом 2021 року на території області під час збиральної компанії на полях зернових сталось 5 пожеж, у результаті  знищено більше  9 га урожаю.
  Такий стан справ склався у зв’язку з тим, що деякі керівники сільськогосподарських підприємств самоусуваються від забезпечення правил пожежної безпеки і не проводять роботу щодо попередження виникнення пожеж хлібних масивів.
  Також враховуючи, що в країні запроваджений воєнний стан та є значна загроза загоряння полів зернових через обстріли, комісія з ТЕБ та НС вирішила зобов’язати начальника відділу та старост вжити вичерпних заходів щодо покращення пожежної безпеки на об’єктах, у населених пунктах Красносільської сільської ради у літній пожежонебезпечний період, посилити протипожежний захист природних екосистем, об’єктів сільськогосподарського виробництва під час збирання, зберігання й переробки врожаю; забезпечити взаємодію на випадок виникнення надзвичайних подій із відповідними службами реагування.
Керівникам сільгосппідприємств, фермерських господарств та об’єктів всіх форм власності, які задіяні у збиранні, зберіганні та переробці врожаю, рекомендовано:
- розробити заходи щодо запобігання виникненню пожеж на сільськогосподарських угіддях, що знаходяться у їх користуванні, попередити кожного керівника про персональну відповідальність за виявлені факти спалювання стерні, рослинності або її залишків відповідно до ст. 771 Закону України «Про адміністративні правопорушення;
- розробити схематичні плани протипожежного захисту врожаю в господарствах;
- провести інструктажі з питань пожежної безпеки та навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму з працівниками, які будуть задіяні у збиральній компанії;
- в період дозрівання і збирання зернових культур, забезпечити охорону хлібних масивів та цілодобового чергування бойових розрахунків пожежної сторожової охорони на пристосованих для пожежогасіння транспортних засобах;
- забезпечити знаками безпеки і матеріалами наочної протипожежної пропаганди на всіх ділянках, на яких ведуться жнивні роботи;
- не допускати до жнивних робіт несправну техніку і осіб, які не пройшли пожежно-технічного навчання та навчання з охорони праці;
- забезпечити всю техніку, задіяну в збиранні, зберіганні та переробці нового врожаю, іскрогасниками та вогнегасниками;
- ввести до складу збирально-транспортних загонів трактори з плугами і пристосовану для пожежегасіння техніку, забезпечити засобами зв’язку;
- хлібні масиви розділити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 м, посередені прокосів проорати смуги не менше 4 м завширшки. Місця прилягання хлібних масивів до лісосмуг, степових смуг, автомобільних і залізничних доріг обкосити та проорати смугою шириною не менше 4 м.
Категорично  заборонено спалювання стерні, сухої трави пожнивних залишків і розведення вогнищ на полях та в лісових насадженнях.

Комісія з ТЕБ та НС також розглянула питання  щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах.

Протягом 2021 року на водних об’єктах Одеської області загинуло 50 осіб, з них 4 дитини. Більшість трагедій сталась на території Одеського району.
  Тож  з метою недопущення загибелі людей на водних об’єктах комісія доручила керівникам, у яких на утримані знаходяться водні об’єкти, та старостам сіл Красносільської сільської ради забезпечити неухильне виконання вимог законодавства щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах;
забезпечити контроль за водними об’єктами, які не визначені як місця масового відпочинку та де заборонено купання, і встановити відповідні таблички з написом «Купання заборонено».