День морської піхоти України. Історія свята
Сьогодні, 23 травня, в Україні відзначається День морської піхоти.
День українських морських піхотинців започаткований у 2014 році та до 2017 року відзначався 16 листопада. Проте у 2018 році указом президента України його було перенесено й новою датою святкування визначено 23 травня. Саме цього дня у 1918 році гетьман Павло Скоропадський наказав сформувати бригаду морської піхоти у складі трьох полків.
Фундамент для створення Морської піхоти України було закладено 22 лютого 1992 року. Того дня 880-й Окремий батальйон морської піхоти, що дислокувався у Севастополі під командуванням майора Віталія Рожманова, присягнув на вірність українському народові. Проте командування Чорноморського флоту зробило все, щоб не допустити перехід морських піхотинців під юрисдикцію України. Командир батальйону і його заступники були звільнені із займаних посад, а сам батальйон було розформовано.
1 липня 1993 року, після створення Військово-Морських сил України, в Севастополі був сформований 1-й Окремий батальйон Морської піхоти, до якого були зараховані кращі офіцери Чорноморського флоту. Після окупації Криму Росією морські піхотинці були передислоковані з півострова до Миколаєва.
Нині війська морської піхоти входять до складу Збройних сил України та є передовими з'єднаннями сил висадки. У 2018 році морпіхи отримали берети іншого кольору: замість чорного головного убору – відтінку морської хвилі.