4 червня - День пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії російської федерації проти України

Дата: 04.06.2023 05:51

Шановні жителі громади!
Сьогодні День пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф проти України.
На жаль, війна ускладнює, а часто і взагалі унеможливлює реалізацію основоположних прав дітей, які у період війни зустрічаються з найгіршими злочинами проти людства.
Наші діти на власні очі споглядають жахіття війни, її наслідки закарбовуються у пам’яті молодого покоління назавжди.

Діти зазнають насильства, отримують важкі травми та поранення, втрачають батьків та рідних, стають жертвами торгівлі людьми і депортації, катування, експлуатації, жорстокого поводження, втрачають право на безпечне середовище.
Починаючи з 2014-го року і до 24 лютого 2022 року на Сході України внаслідок російської агресії загинули більше ніж 240 дітей, ще 56 зникли безвісти, були поранені і травмовані, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України.
Півтора роки в Україні призвели до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах і темпах, яких не було від часів Другої світової війни.
За статистикою, від військового вторгнення рф в Україну постраждали біля 35 тисяч дітей. 484, на жаль, загинули, біля 1000 поранено, близько 19,5 тисяч депортовані.
Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота із встановлення місця перебування ще сотень українських дітей.
Ми глибоко сумуємо з приводу цих непоправних втрат.
Пам’ятатимемо ім’я кожної дитини, яка постраждала внаслідок вторгнення рф.
Біль і страждання наших дітей – відповідальність і провина дорослих.
 Світова спільнота не повинна залишитися осторонь геноциду українського народу і висловити своє ставлення до дій агресора. Адже найперше завдання суспільства - забезпечити дитині життя та здоров’я, безпеку і майбутнє.
Красносільський сільський голова Марина АРХІРІЙФото без опису