Збережіть життя, не допустіть загибель людей при масових відпочинках на воді

Дата: 10.07.2018 20:43

Збережіть життя, не допустіть загибель людей при масових відпочинках на воді

Правила поведінки при купанні

З настанням теплих сонячних днів населення прагне до водойм. У цей час потрібно бути особливо уважними.
Красносільська сільська рада Лиманського району Одеської області нагадує основні правила безпечної поведінки на воді:

• необхідно неухильно дотримуватися вимог інформаційних і заборонних знаків;
  • купатися можна тільки в спеціально обладнаних місцях;
  • не можна пірнати в незнайомих місцях - це небезпечно для життя;
  • заборонено випливати на судновий хід і наближатися до суден;
  • відмовлятись від ігор у воді, пов'язаних із захватами;
  • Не заходити в воду після тривалого перебування на сонці. Це може викликати рефлекторне скорочення м'язів, що спричинить за собою зупинку дихання;
  • якщо захопило течією, не намагайтеся з ним боротися. Пливіть за течією, поступово, під невеликим кутом наближаючись до берега;
  • ороняється пливти на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або хвилями їх може віднести далеко від берега, з них може вийти повітря, і вони втратять плавучість.заб

Відмовтеся від вживання алкоголю, який блокує правильну роботу судин головного мозку.

Що робити, якщо на ваших очах тоне людина?

Подивіться, чи немає поруч рятувального засобу? Чи немає човна? Чи можна покликати когось ще на допомогу? Підбадьоривши криком потерпілого, йдіть на допомогу.
Підпливши до потопаючого, пірніть під нього і, взявши ззаду одним із прийомів захоплення (класичний - за волосся), транспортуйте до берега.
Якщо потопаючий схопив вас за руки, шию або ноги - звільняйтеся.
Якщо людина вже занурився в воду, не залишайте спроб знайти його в глибині, а потім повернути до життя. Це можна зробити, якщо потонувший був у воді не більше 6 хвилин.
Витягнувши на берег, огляньте потерпілого: рот і ніс треба негайно очистити від піску та мулу (пальцями, повернувши голову людини на бік).
Потім покладіть постраждалого животом на своє коліно (голову звісити униз) і, сильно натиснувши, виплесніть воду зі шлунка і дихальних шляхів.
Все це треба робити швидко.
Потім покласти потерпілого на спину, розстебнути йому пояс або верхні ґудзики і почати штучне дихання.
Якщо у потерпілого не б'ється серце, штучне дихання треба сполучити з непрямим масажем серця.
Не зупиняйте заходи по реанімації до прибуття «швидкої допомоги».
На пляжі небезпека може критися не тільки на воді. У спекотні дні людина може втратити свідомість, отримати теплові або сонячні удари.

Ознаки теплового і сонячного удару:

- слабкість, сонливість, головний біль;
- спрага, нудота;
- можливі почастішання дихання і підвищення температури, втрата свідомості.
При прояві цих симптомів необхідно:
негайно викликати «швидку допомогу»;
перенести або перевести потерпілого в прохолодне місце;
прикласти холод до голови, шиї, грудей. Можна вилити на груди відро холодної води;
при судомах - повернути на бік, притиснути плечовий пояс і голову до підлоги (до землі);
при втраті свідомості більш ніж на 3-4 хвилини перевернути на живіт.

,