Пенсійний фонд України

Пенсії по інвалідності із солідарної системи

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи Умови призначення та розміри визначені Законом України від 09.07.2003 No1058- IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”(статті 30 -35). Призначаються людям з інвалідністю за наявності страхового стажу від 1 до 15 років (необхідна тривалість страхового стажу залежить від віку, в якому інвалідність встановлено).

11:46 19.02.2024

Пенсія за вислугу років

Умови призначення та тривалість спеціального стажу роботи, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, залежить від професій/посад, на яких працювала людина та Закону, згідно з яким призначається така пенсія.

14:35 08.02.2024

Який розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї враховується при наданні пільг на оплату житлово-комунальних послуг?

Перелік пільг з оплати житлово-комунальних послуг,що надаються з урахуванням доходів, а також осіб, які мають право на такі пільги, визначено Порядком надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015№389). Пільги з оплати житлово-комунальних послуг надаються за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

14:35 08.02.2024

Як зміниться розмір пенсій з 1 січня 2024 року

Закон України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” передбачає підвищення в 2024 році, зокрема, розмірів прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати.

15:56 18.01.2024

НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЗА «СІРОЮ» СХЕМОЮ

Головне  управління  Пенсійного  фонду  України  в  Одеській  області  нагадує,  що згідно ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсії від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески.

16:36 05.09.2023

ЯКЩО ОТРИМУЄТЕ ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ В “КОНВЕРТІ”

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нагадує, що відповідно до ст.24 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування; в страховий стаж для розрахунку пенсії зараховується період, впродовж якого особа підлягає обов'язковому пенсійному страхуванню і за який щомісячно сплачені страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.

08:32 22.03.2023