Безпечне користування газом у побуті

Дата: 26.12.2018 08:44

Природний газ асоціюється у нас з теплом і затишком в наших оселях, але не слід забувати й про його небезпечні властивості. В першу чергу, природний газ – це горючий газ, який не має ні запаху, ні кольору. Тому, у разі витоку його з газопроводу і скупченні в приміщеннях може утворитися газоповітряна суміш, яка залишається непоміченою і може призвести до нещасних випадків (вибуху).

Для того, щоб витоки газу були своєчасно виявлені, горючі гази, що подаються в газові мережі піддають одоризації. Суть одоризації полягає в тому, що газам надають різкий специфічний запах по якому їх легко виявити в приміщенні при незначній концентрації в повітрі.

Газоповітряні суміші, що складаються з певної кількості газу і повітря є вибухо та пожежонебезпечними. При внесені до таких сумішей джерела вогню, іскри або нагрітого до високої температури тіла відбувається їх загорання, вибух.

Небезпечні властивості природного газу, при недотриманні споживачами Правил безпечного користування газовими приладами, призводять до непередбачуваних наслідків. Тільки протягом 2018 року   в Одеській  області сталося п'ять аварій , які пов'язані з використанням газу в побуті. У результаті яких 7 осіб загинуло, 3 постраждало.

Ця сумна статистика є попередженням для кожного з нас. Життя людини безцінне. Ваші намагання заощадити кошти за рахунок самовільного встановлення газових приладів з корисливої допомоги випадкових спеціалістів, несанкціоновані підключення до газових мереж (простіше кажучи, крадіжки природного газу), недотримання правил безпеки користування газом у побуті, все це, може коштувати Вам життя і життя Ваших рідних. Пам`ятаймо, про це.

Опалювальний сезон - це період підвищеної небезпеки, що загрожує отруєнням газом або продуктами його згорання, оскільки за негоди погіршується вентиляція приміщень. Гарантія безпечної експлуатації газових приладів – це дотримання усіма нами вимог безпечного користування газом у побуті. В зимовий період - не рідше одного разу на місяць, а в період значного похолодання – щоденно, власникам будинків необхідно проводити огляд оголовків димоходів, з метою попередження їх обмерзання і закупорки. Крім того, суворо дотримуватися строків перевірки та прочищення димових та вентиляційних каналів.

НЕОБХІДНО:

• при користуванні газовими приладами кватирку (фрамугу) вікна тримати постійно відкритою;
  • утримувати газові прилади та обладнання у чистому стані;
  • стежити за нормальною роботою газових приладів і димовентиляційних каналів, перевіряти тягу до і після включення газових приладів з відводом продуктів згорання в димоходи, періодично очищати від сміття та цегли «кишеню» димоходу. В разі виявлення порушень в роботі газового котла чи колонки, їх незвичайної роботи, пошкодження димоходів та інших недоліків - викликати спеціалістів спеціалізованої організації;
  • по закінченню користування газом закрити крани на газових приладах та перед ними;
  • бути уважними та обережними при користуванні газовими приладами і обладнанням, використовувати їх тільки за призначенням;

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• самовільно виконувати роботи: з газифікації будинку (квартири), здійснювати перемонтаж, реконструкцію газових мереж без узгодження з газовим господарством;
  • самовільно встановлювати, переносити, вносити зміни в конструкцію газового обладнання, балонів, запірної арматури;
  • виконувати пуск газу до газового обладнання без представників газового господарства;
  • змінювати димові і вентиляційні системи, замуровувати чи заклеювати «кишені» і «люки» призначені для очищення димоходів;
  • користуватись газом при відсутності тяги, засмічуванні димоходів і вентиляційних каналів, відсутності щільності, несправності, обмерзанні і закупорці оголовків димоходів;
  • відключати автоматику безпеки і регулювання, користуватися газом при несправностях газових приладів, автоматики, арматури і газових балонів;
  • залишати працюючі газові прилади без нагляду, крім розрахованих на безперервну роботу, обладнаних для цього відповідною автоматикою;
  • використовувати газ і газові прилади не за призначенням, а також користуватися газовими плитами для обігріву житлових приміщень;
  • користуватися газовими приладами при закритих кватирках (фрамугах), жалюзійних решітках, решітках вентиляторів;
  • застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу;
  • використовувати приміщення, де встановлено газове обладнання для сну і відпочинку;
  • в приміщенні, де встановлено газове обладнання розміщати санітарні вузли, ванні кімнати;
  • прив`язувати до газопроводів мотузки і навантажувати газопровід;
  • встановлювати і користуватися зрідженим газом у будинку, в якому проведено природний газ;
  • допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, та недієздатних осіб.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! При появі запаху газу в під’їзді, в приміщенні, на подвір’ї слід негайно:

• припинити користування газовими приладами;
  • перекрити крани перед приладами і на приладах;
  • відчинити вікна та двері для провітрювання приміщення;
  • викликати аварійну газову службу за телефоном «104» (телефонувати слід за межами загазованого приміщення);
  • не розпалювати вогню, не палити;
  • не вмикати і не вимикати електроприлади та освітлення;
  • забезпечити вільний доступ працівників газової служби.

Бережіть себе! Тепла і затишку Вашому дому!