Красносільська територіальна громада
Одеський район, Одеська область

Назустріч роботодавцям, які бажають працювати у правовому полі

Дата: 19.09.2019 09:07
Кількість переглядів: 814

  Фото без опису     30 серпня 2019 року набрала чинності  постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю», якою затверджено:

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю; Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю; а також Зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України.

         Метою прийняття постанови є забезпечення ефективної реалізації посадовими особами Державної служби України з питань праці, її територіальних органів та виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад своїх повноважень щодо здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

          Зазначена постанова є черговим кроком Уряду назустріч роботодавцям, що бажають працювати у правовому полі.

         Так, зокрема Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю передбачає, що штрафні санкції за порушення законодавства про працю, передбачені статтею 265 КЗпП України, до об’єкта відвідування не застосовуються  у разі виконання ним вимог припису. А саме: усунення виявлених у ході інспекційного відвідування або невиїзного інспектування порушень, у т.ч. за несвоєчасну та не у повному обсязі виплату заробітної плати, недодержання мінімальних гарантій в оплаті праці (що визначалось Постановою №295), оскільки застосування фінансових санкцій у таких випадках призводило до накладення штрафів у розмірі значно більшому, ніж сума, яка потрібна на усунення такого порушення.

         Вони застосовуються тільки у тих випадках, коли роботодавець не бажає усувати виявлені порушення; заходи до притягнення роботодавця до відповідальності застосовуються у разі виявленого порушення за використання праці неоформлених працівників.

          Зазнали змін підстави проведення заходів контролю: більшість залишилася без змін, змінено формулювання деяких; декілька підстав скасовано; з’явилися нові підстави для проведення інспекційних відвідувань. 

          Відновлено право органів місцевого самоврядування здійснювати контроль за працею з питань своєчасного та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також оформлення трудових відносин. 

         Тривалість інспекційного відвідування, невиїзного інспектування не може перевищувати 10 робочих днів. До цього для суб’єктів мікро- та малого підприємництва тривалість інспекції була не більше двох робочих днів.

         Вищезазначене свідчить про впровадження нових підходів у роботі Держпраці, зокрема, щодо здійснення превентивних заходів впливу на суб’єктів господарювання, а не караючих, з метою запобігання вчинення порушення законодавства про працю.

         

Увага! Сеанси телефонного зв’язку «Пряма телефонна лінія»

 

 

           Головне управління Державної служби України з питань праці в Одеській області  проводить сеанси телефонного зв’язку:

 

20 вересня 2019 року   з 10.00 до 14. на тему: «Зменшення педагогічного навантаження вчителю початкових класів закладу загальної середньої освіти, якого прийнято на повне навантаження».

 

19 вересня 2019 року   з 10.00 до 14.00 на тему: «Розподіл педагогічного навантаження вчителям у закладі загальної середньої освіти».

 

23 вересня 2019 року   з 10.00 до 14.00 на тему: «Чи може держслужбовець звільнитися за власною ініціативою за угодою сторін».

 

24 вересня 2019 року   з 10.00 до 14.00 на тему: «Виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника».

 

25 вересня 2019 року   з 10.00 до 14.00 на тему: «Суміщення професій».

 

27 вересня 2019 року   з 10.00 до 14.00 на тему: «Новий Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю».

 

30 вересня 2019 року   з 10.00 до 14.00 на тему: «Чи потрібно складати графіки змінності».

 

          По телефонах 04840-6-25-52, 0973741562 на запитання роботодавців, найманих працівників відповість  старший інспектор ГУ Держпраці в Одеській області Сорокін Ігор Борисович.

 

   І.Б.Сорокін, ст.інспектор ГУ Держпраців Одеській області               

 

                                       


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь