Послуга Раннього Втручання в Красносільській ОТГ

Дата: 31.10.2019 09:56

Вже місяць на території Красносільської об’єднаної територіальної громади Лиманського району Одеської області надається послуга Раннього Втручання! Послуга направлена на сім’ї, які виховують дітей від 0 до 4-х років з особливими потребами або ризиком їх виникнення.

Коли потрібні програми раннього втручання?

• затримка розумового розвитку дитини,
  • особливості фізичного розвитку,
  • затримка психо-мовного розвитку,
  • труднощі харчування, сну, туалету,
  • проблеми з поведінкою і спілкуванням,
  • проблеми самообслуговування у малюка.
  • втрата вже набутих навичок;
  • відсутність реакції на звукові та візуальні подразники;
  • погана взаємодія з дорослими та дітьми.

Раннє Втручання – це:
1. Система трансдисциплінарної сімейно-центрованої комплексної допомоги родині з дитиною раннього та дошкільного віку з порушеннями здоров’я та розвитку, яка передбачає абілітаційну та реабілітаційну роботу, спрямовану на розвиток дитини та нормалізацію життя родини.
2. Втручання, яке орієнтоване на сім'ю (у послугу включена дитина та вся її сім’я).
3. Втручання у природному контексті навчання (там, де виникають труднощі у родини з дитиною - ВДОМА, на майданчику, в магазині тощо).
4. Професіонали та сім'ї працюють у партнерстві та співпраці (батьки дитини є рівноправними членами команди Раннього Втручання, саме вони є експертами стосовно нагальних потреб та можливостей своєї дитини).
5. Послуга, яка відповідає сімейним пріоритетам та цілям (фахівці разом з батьками працюють тільки з тим, з чим сім’я бажає працювати, і з тим, що являється в пріоритеті саме для родини, а не для фахівців).
6. Послуга, яка індивідуалізована для кожної родини (немає однієї універсальної програми втручання для всіх сімей, для кожної сім’ї будується окремий індивідуальний план втручання).

Кабінет Ранього Втручання:

• 063-574-98-55 Надія Трапізанова, психолог.
  • 063-126-25-32 Людмила Грубнік, вчитель-реабілітолог у справах дітей.