DECIDE

Дата: 27.05.2021 15:48

DECIDE – це швейцарсько-український проєкт «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Він спрямований на підтримку реформ в освіті та процесів децентралізації для розвитку в Україні ефективної системи управління освітою.Головна мета проєкту DECIDE – допомогти громадянам об’єднаних територіальних громад долучитися до демократичного врядування та отримати рівний доступ до якісної освіти.DECIDE покликаний сприяти:- посиленню потенціалу ТГ у розробці та практичній реалізації децентралізованих моделей управління освітою, включаючи стратегії розвитку освіти та плани їх впровадження;- підвищенню професійного рівня посадових осіб місцевого самоврядування ТГ в цілому та працівників структурних підрозділів, які відповідають за освіту в ТГ;- удосконаленню методів та інструментів розвитку громадянського суспільства та залучення громадян до управління освітою.DECIDE спрямований на підтримку децентралізації управління освітою, зокрема у таких напрямах:- Сприяння розробці ефективних моделей управління освітою на регіональному, субрегіональному та місцевому рівнях (ОТГ). Підтримка надається областям-партнерам у розробці стратегій регіонального та місцевого розвитку, оптимізації функцій з ефективного управління освітою, налагодження міжмуніципального співробітництва та формування відповідної регуляторної бази.- Поширення швейцарського досвіду управління освітою на різних рівнях через експертну підтримку розробки механізмів та інструментів управління якістю освіти у рамках співпраці з ДСЯОУ.- Надання технічної підтримки у формуванні та розвитку фахової спільноти керівників і працівників органів управління освітою ОТГ через посилення інституційного потенціалу ключових асоціацій та організацій громадянського суспільства (ОГС), що працюють з громадами.- Сприяння взаємодії ключових міністерств і відомств у плануванні, реалізації та координації впровадження реформи освіти в частині децентралізації управління освітою через надання адресної експертної підтримки, технічної допомоги для проведення заходів з комунікації реформи, розробки інформаційних і навчальних матеріалів, тренінгових курсів для державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, проведення національних соціологічних досліджень.- Розробка практичних інструментів залучення громадян до управління освітою в громадах.- Надання технічної та експертної допомоги для організації навчання представників органів влади, депутатів місцевих рад, учителів, керівників шкіл, учнів і представників ОГС у цільових ОТГ з питань демократії та прав людини, демократизації управління освітою та управління якістю освіти.- Залучення міжнародних експертів для створення функціональних шкільних рад у цільових ОТГ, що дозволять громадськості брати активну участь в управлінні ЗЗСО.- Розробка навчальних курсів, програм, освітніх онлайн інструментів для учнів ЗЗСО з питань місцевого самоврядування.- Сприяння підвищенню активності громадян через залучення партнерських шкіл і громад до розробки спільних громадських проєктів, що пов’язані з освітою, молоддю, спортом, культурою, громадськими соціальними заходами тощо.- У рамках впровадження НУШ, Проєкт передбачає надання підтримки у впровадженні тренінгових програм з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини (ОДГ/ОПЛ) у систему підвищення кваліфікації учителів та керівників шкіл. Навчальні курси та матеріали з розвитку громадянських компетентностей будуть розроблені та інтегровані в освітні програми педагогічних університетів і коледжів.