КРАСНОСІЛЬСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА ІНФОРМУЄ

Дата: 12.08.2021 15:15

На  Херсонщині зафіксовано спалах африканської чуми свиней. Джерелом спалаху хвороби стали дикі кабани на території Національного природного парку “Нижньодніпровський” та у плавнях поблизу сіл Понятівка та Орлове. Проведено оперативні дії з ліквідації вогнища захворювання та недопущення його подальшого поширення.

Надаємо вам інформацію стосовно необхідних заходів щодо профілактики африканської чуми свиней у домогосподарствах, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням, реалізацією живих свиней.

Для недопущення занесення збудника африканської чуми  свиней в особистих господарствах:

1. Приміщення повинно бути закритим, без доступу сторонніх;
     2. Перед входом обладнати дезкилимки, які регулярно зволожувати дезрозчином;
     3. Заходити та доглядати за свинями треба у змінному одязі та взутті;
     4. Приміщення де утримуються свині регулярно треба прибирати, проводити дезінфекцію, знищувати гризунів;
     5. Не згодовувати свиням харчові відходи без попередньої термічної обробки (кип’ятіння понад 30 хвилин);
     6. Не використовувати для напування тварин воду з річок, що течуть через лісові масиви, де можуть знаходитись дикі кабани;
     7. Не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках;
     8. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних та ідентифікаційних документів;
     9. Забій тварин проводити лише після клінічного огляду державним лікарем ветеринарної медицини;
     10. Без нагальної потреби не відвідувати регіони (населені пункти), де підтверджено наявність захворювання;
     11. У разі виникнення захворювання (загибелі) свиней, негайно інформувати фахівців державної служби ветеринарної медицини за місцем вашого проживання.