0 листопада відбулася позачергова 14 сесія Красносільської сільської ради
30 листопада відбулася позачергова 14 сесія Красносільської сільської ради. Депутати затвердили план діяльності Красносільської сільської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2022 рік. Рішенням сесії внесені зміни у місцеву цільову програму «Милосердя в дії на 2020-2022 роки»: невикористані кошти на літнє оздоровлення дітей перенаправлені на виділення матеріальної допомоги до Дня інвалідів. На сьогодні заяви на допомогу написало більше 400 жителів громади відповідної категорії. Депутати затвердили звіт про виконання бюджету Красносільської територіальної громади за 9 місяців поточного року. Так, бюджет виконано на 109,7%. Основні бюджетоутворюючі податки: податок на землю (119,6%), податок на нерухоме майно (105%), акцизний податок (108,6%), ПДФО (108,6%), єдиний податок (108,8%).
Левова частина видатків загального фонду бюджету направлена на забезпечення функціонування бюджетних установ (заробітна плата, енергоносії, придбання), виконання програм та заходів у сфері охорони здоров’я, соціальний захист, соціальне забезпечення населення, житлово-комунальне господарство. Видатки спеціального фонду були направлені на придбання медичного обладнання для новоствореного ЦПМСД, а також на сферу житлово-комунального господарства, у тому числі, модернізацію вуличного освітлення у населених пунктах громади, співфінансування автомобіля для поліцейських офіцерів громади тощо. Сесія внесла зміни до місцевого бюджету на поточний рік, здійснивши внутрішній перерозподіл коштів між головними розпорядниками у галузях освіти та культури, у тому числі, на придбання новорічних подарунків для дітей. Враховуючи тенденції підвищення ролі громад у сучасних національних та міжнародних процесах, беручи до уваги динаміку та перспективність участі сільських громад у міжнародному співробітництві та враховуючи у громаді жителів болгарської національності, депутати погодили зміст рамкової угоди між Красносільською сільською радою та кметством с. Звездиця Община Варна (Республіка Болгарія) про торговельно-економічне і культурне співробітництво. Сесія не підтримала заяву депутата О. Торчанської щодо дострокового припинення її депутатських повноважень та розглянула і підтримала звернення депутатів фракції ВО Батьківщина Томашевського І.А., Клебанського О.В. та Богорош І.В. щодо зростання у 2021 році ціни на природний газ, підвищення тарифів за розподіл (доставку) природного газу для газорозподільчих компаній. Дане звернення буде направлено Президенту України, Кабінету Міністрів України та Верховній Раді України (з текстом звернення можна буде ознайомитися окремо).
Депутати розглянули блок земельних питань. Затверджено документацію, якою сформовано земельну ділянку для будівництва стадіону у с. Красносілці площею 3,95 га, проектна документація будівництва уже виготовлена і зараз знаходиться на стадії проходження експертизи. Депутати вирішили питання з оновленням документів на землю членів колишніх сільгосппідприємств – власників паїв, які користуються землею упродовж тривалого часу та мають документи старого зразка. Зазначимо, що відповідно до закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», УСІ власники земельних паїв повинні оформити право власності на свої земельні ділянки до 1 СІЧНЯ 2023 року. В ІНШОМУ ВИПАДКУ ВВАЖАЄТЬСЯ, ЩО ВЛАСНИК ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД СВОЄЇ ДІЛЯНКИ. Також сесія затвердила зміст Меморандуму про партнерство та співробітництво між Красносільською сільською радою та забудовником багатоповерхівки у с. Ілічанці. Враховуючи, що ТОВ «КАТТІНГ БІЛДІНГ» здійснюватиме свою діяльність на території громади, інвестор запропонував надавати допомогу у благоустрою територій загального користування громади, а також безоплатно надати нежитлове приміщення загальною площею 200 кв метрів, яке може використовуватися під амбулаторію та кабінет старости. Надано дозвіл оператору стільникового зв’язку «Водафон» на розробку земельної ділянки під встановлення базової станції у с. Красносіллці. Як повідомив представник оператора в Одеській області, обладнання наскільки малопотужне, що не вимагає висновків СЕС. Враховуючи нагальну потребу у якісному стільниковому звязку та для врахування думки населення на офіційній сторінці громади було здійснено опитування, яке тривало з 23 жовтня по 15 листопада, за його результатами 80% населення ( 560 чол.) проголосували «за» встановлення обладнання. За інформацією представника «Водафону», процес оформлення документації та встановлення вежі займе до півроку. На жаль, знову невирішеними залишились питання оформлення земельних ділянок мешканцям громади, які у попередніх роках отримали дозволи на розроблення документів на землю, виготовили такі документації та звернулись до сільської ради про затвердження документів з метою завершення процедури приватизації земельних ділянок. Також невирішеними залишилось питання щодо розгляду заяв членів садівничих товариств «Світанок» та «Степове», які користуються земельними ділянками для садівничих потреб багато років та звернулись до сільської ради задля оформлення цих земельних ділянок.
Для прийняття відповідних рішень необхідно було мінімум 18 голосів «за». На сесії були присутні лише 17 депутатів. Частина депутатів, які вважають себе опозицією: В. Боринська, Є. Маник, Т. Китайська, В. Муринець, А. Врадій, Л. Гарбузова, Ю. Черненко, О. Кожемяка, - на початку роботи сесії покинули засідання. Тож ці важливі для жителів громади питання були прийняті без їх участі.