A A A K K K
для людей із порушенням зору
Красносільська територіальна громада
Одеський район, Одеська область

Положення про містобудівну раду при секторі містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради

Дата: 17.02.2022 14:25
Кількість переглядів: 1218

Додаток до рішення

Красносільської сільської ради 
 від 13 липня 2016р. №229-VII

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ 
 про архітектурно-містобудівну раду при секторі містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області 
 
 
 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1. Архітектурно-містобудівна рада при секторі містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради Комінтернівського району Одеської області (далі – Рада) створена з метою професійного колегіального розгляду й обговорення містобудівних, архітектурних та інженерних рішень містобудівної та проектної документації і надає рекомендації з питань планування, забудови та іншого використання територій відповідному органу містобудування та архітектури.

1.2. Рада створена рішенням Красносільської сільської ради і постійно діє як дорадчий орган при секторі містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради (далі – Сектор).

1.3. Рада у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, Указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також цим положенням, розробленим з врахуванням Типового положення про архітектурно-містобудівні ради, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011р. № 108.

1.4. Рада здійснює свою діяльність на основі добровільності, рівноправності членів.

 

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ РАДИ

 

2.1. Рада розглядає містобудівну та проектну документацію і надає рекомендації з питань планування, забудови та іншого використання територій відповідному органу містобудування та архітектури, а саме стосовно:

 - визначення державних інтересів у проектах містобудівної документації (Генеральна схема планування території України, схеми планування території на регіональному рівні, генеральні плани населених пунктів, детальні плани територій, проекти зонування територій), а також історико-архітектурних опорних планах;

 - будівництва об’єктів (будинків і споруд житлового, громадського, комунального, промислового та іншого призначення, об’єктів садово-паркової та ландшафтної архітектури, монументального і монументально-декоративного мистецтва, а також об’єктів реставрації, пристосування пам’ятників архітектури та містобудування);

2.2. Рада розглядає містобудівні та архітектурні рішення з метою надання рекомендацій на підставі їх оцінки відповідно до вимог законодавства, державних будівельних норм, особливостей містобудівної ситуації (архітектурно-планувальних рішень, техніко-економічних показників та архітектурної виразності).

2.3. Результати розгляду Радою проектів містобудівної документації враховуються під час подальшого доопрацювання та затвердження проектів.

2.4. Результати розгляду Радою проектів будівництва мають виключно рекомендаційний характер і не можуть вимагатися під час погодження та затвердження таких проектів.

2.5. Рада надає рекомендації з питань планування, забудови та іншого використання територій у межах історичних ареалів населених пунктів і зон охорони пам’яток архітектури та містобудування з урахуванням рішень консультативних рад з питань охорони культурної спадщини.

 

 

3. СКЛАД І СТРУКТУРА РАДИ

 

3.1. Рада створюється в складі голови Ради, його заступників, членів Ради та секретаря. 
 3.2. Головою Ради є завідувач сектору містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради.

3.3. Склад Ради формується з фахівців у сфері будівництва, містобудування та архітектури, які складають не менше половини загальної кількості членів Ради, представників відповідних органів виконавчої ради, творчих спілок.

3.4. Персональний склад Ради формується головою Ради та затверджується розпорядженням сільського голови.

3.5. Заступник голови Ради та її секретар є посадовими особами виконавчого органу Красносільської сільської ради.

3.6. Для попереднього рецензування проектів, що розглядаються Радою, можуть залучатися фахівці, у тому числі ті, які входять до складу Ради, але без права голосування по даним проектам.

 

4. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ ЧЛЕНСТВА У РАДІ

 

4.1. Члени Ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.

4.2. Члени Ради мають право:

- заздалегідь бути проінформованими про план роботи Ради, порядок денний засідань та про питання, запропоновані до розгляду на засіданні ради;

- брати участь у розгляді питань, включених до порядку денного, обговорювати містобудівні, архітектурно-технічні та інженерні проектні рішення, висловлювати свої зауваження та пропозиції.

 
 4.3. При розгляді містобудівної та проектної документації члени Ради зобов’язані керуватися вимогами чинного законодавства, державних будівельних норм, стандартів і правил.

4.4. Голова Ради, його заступник, секретар, члени не мають права на засіданнях брати участь в обговоренні питань щодо проектування об’єктів містобудування, у розробленні яких вони брали участь.

4.5. Члени Ради не можуть брати участь в обговоренні і голосуванні щодо проектів, авторами яких є їх близькі родичі, а також у випадках, коли проекти розробляються працівниками проектної установи, в якій вони працюють. 
 4.6. Рада проводить свою діяльність на засадах гласності.

 

5. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ РАДИ

 

5.1. Формою роботи Ради є засідання, що проводяться згідно з планом та порядком денним, які складаються її секретарем та затверджуються головою Ради.

5.2. Позачергові засідання Ради скликаються рішенням голови Ради.

5.3. Засідання Ради є відкритим.

5.4. Рада розглядає питання, включені до порядку денного за поданням замовника проекту.

5.5. Порядок денний формується на підставі звернень замовників. Подання проектних та демонстраційних матеріалів для розгляду та їх технічний супровід здійснюються замовником або за його дорученням автором-розробником (тиражування, копіювання, інформація та довідкові матеріали тощо). Склад матеріалів повинен відповідати вимогам державних будівельних норм щодо проектної документації відповідної стадії проектування.

5.6. Засідання Ради веде голова, а за його відсутності – заступник голови. Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях забезпечує секретар Ради. 
 Засідання вважається правомочним, якщо на ньому присутні більше половини його членів.

5.7. Організаційне забезпечення роботи Ради покладається на сектор містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради.

5.8. Рада розглядає матеріали проекту, подані за десять робочих днів до її засідання.

5.9. Для розгляду проектів містобудівної документації сектор містобудування та архітектури виконавчого органу Красносільської сільської ради надсилає за 20 робочих днів до її засідання розділ проекту містобудівної документації (за відповідним напрямом), що планується для розгляду Радою, органам земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, охорони праці, енергозбереження, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, державної санітарно-епідеміологічної служби, природоохоронному та іншим органам, яким відповідно до закону належать повноваження щодо розгляду містобудівної документації, для отримання їх висновків.

 
 5.10. На засіданні Ради доповідає автор проекту або уповноважена автором особа.

5.11. На проекти містобудівної документації та проекти будівництва ІV, V категорій складності готується рецензія (на замовлення замовника проектною організацією, яку замовник обирає самостійно). Рецензія подається у письмовому вигляді.

5.12. Розгляд на засіданні Ради проектів реконструкції об’єктів будівництва, щодо яких діють майнові права автора, проводиться за участю автора або колективу авторів відповідно до Закону України «Про авторське право і суміжні права».

5.13. Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більше половини присутніх на засіданні членів Ради. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. 

5.14. За результатами розгляду й обговорення питань секретарем протягом 5 робочих днів з дня проведення відповідного засідання Ради складається протокол, який підписується головуючим на засіданні та секретарем.

5.15. Член Ради, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.

 

 

 

 

 

Секретар сільської ради                                                              Н.Г. Гордузенко

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь