Шановні жителі громади!

Дата: 04.06.2022 14:31

Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії.
Цей день пам’яті був запроваджений у 1982 році Генеральною Асамблеєю ООН, аби кожна людина могла відчути і поспівчувати болю та стражданням дітей усього світу, які піддаються фізичному і морально-психічному насильству.
Верховна Рада України також ухвалила постанову про вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії росії проти України.
Починаючи з 2014-го року і до 24 лютого 2022 року на Сході України внаслідок російської агресії загинули більше ніж 240 дітей, ще 56 зникли безвісти, були поранені і травмовані, за даними різних джерел, від 167 до понад 500 малолітніх громадян України.
Останні 100 днів війни в Україні призвели до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах і темпах, яких не було від часів Другої світової війни.
За статистикою, в Україні щодня гине двоє дітей і четверо отримують поранення.
А за три місяці військового вторгнення рф в Україну постраждали
щонайменше 720 дітей, 262 – на жаль, загинули, понад 460 поранено.
Скільки російські військові примусово вивезли дітей в рф, і досі невідомо.
Ці цифри не остаточні, оскільки триває робота із встановлення місця перебування ще сотень українських дітей.
Ми глибоко сумуємо з приводу цих непоправних втрат.
Пам’ятатимемо ім’я кожної дитини, яка постраждала внаслідок вторгнення рф.
 Світова спільнота не повинна залишитися осторонь геноциду українського народу і висловити своє ставлення до дій агресора. Адже найперше завдання суспільства - забезпечити дитині життя та здоров’я, безпеку і майбутнє.