Увага амброзія!
Амброзія полинолиста (Ambrosia) – це однорічний карантинний бур’ян заввишки 20- 250 см, що належить до родини Айстрових. Вона належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. Алергенні здібності у амброзії є тільки під час цвітіння. До початку цвітіння вона наносить шкоду тільки рослинам, які поруч, забираючи вологу, світло та пригнічуючи рослину – «сусіда».
У період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).
Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі піднімаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань і потрапивши в органи дихання людей,очі, ніс, бронхи, викликають слизотечу, погіршують зір. Підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми.
Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.
І якщо питання по заходах боротьби з карантинним бур’яном на землях сільгоспризначення вже відомі усім, проблеми зі знищенням амброзії полинолистої в межах населеного пункту виникають щороку.
Як боротися з амброзією? Оскільки в населених пунктах застосування гербіцидів заборонено, то фахівці радять використовувати наступні методи, що значно знизять кількість бур’яну:
-виривання з корінням та подальше знищення;
-скошування (бажано в період бутонізації);
-створення штучних фітоценозів із багаторічних трав;
Згідно з вимогами Закону України «Про карантин рослин» боротьба з карантинними організмами не тільки право, але і обов’язок як юридичних так і фізичних осіб.
Комунальники скошують амброзію на землях комунальної власності, а жителі повинні вести боротьбу на власних домоволодіннях та навколо них.
Нагадуємо, що за порушення Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.
Бережімо своє здоров’я та здоров’я близьких.