Увага амброзія!

Дата: 05.08.2022 08:38

Амброзія полинолиста (Ambrosia)  – це однорічний карантинний бур’ян заввишки 20- 250 см, що належить до родини Айстрових. Вона належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров’ю людини. Алергенні здібності у амброзії є тільки під час цвітіння. До початку цвітіння вона наносить шкоду тільки рослинам, які поруч, забираючи вологу, світло та пригнічуючи рослину – «сусіда».

У період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання – амброзійний поліноз (осіння сінна лихоманка).

Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі піднімаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань і потрапивши в органи дихання людей,очі, ніс, бронхи, викликають слизотечу, погіршують зір. Підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми.

Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої як для сільського господарства, так для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.

І якщо питання по заходах боротьби з карантинним бур’яном на землях сільгоспризначення вже відомі усім, проблеми зі знищенням амброзії полинолистої в межах населеного пункту виникають щороку.

Як боротися з амброзією? Оскільки в населених пунктах застосування гербіцидів заборонено, то фахівці радять використовувати наступні методи, що  значно знизять кількість бур’яну:

-виривання з корінням та подальше знищення;

-скошування (бажано в період бутонізації);

-створення штучних фітоценозів із багаторічних трав;

Згідно з вимогами Закону України «Про карантин рослин» боротьба з карантинними організмами не тільки право, але і обов’язок як юридичних так і фізичних осіб.
Комунальники скошують амброзію на землях комунальної власності, а жителі повинні вести боротьбу на власних домоволодіннях та навколо них.
Нагадуємо, що за порушення Правил благоустрою передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.
Бережімо своє здоров’я та здоров’я близьких.