Проведення НМТ у 2023 році

Дата: 20.01.2023 17:15

Під час вступної кампанії 2023 року учасники знову складатимуть НМТ. Тестування відбудеться в один день у дві зміни, триватиме 180 хвилин                             і складатиметься з двох обов’язкових та однієї варіативної дисципліни.

Найголовніше про НМТ-2023:

• тестування з огляду на безпекову ситуацію складатимуть один день;

його тривалість – 180 хвилин;

• обов’язкові предмети для всіх – українська мова та математика;
  • ще одним предметом на вибір можуть бути історія України,                      іноземна мова, біологія, хімія або фізика;
  • будь-який вибірковий предмет можна використати для вступу на                     будь-яку спеціальність, однак вступ на творчі фахи передбачає творчий конкурс;
  • реєстрація на НМТ розпочнеться у квітні, третій предмет потрібно                    буде обрати під час реєстрації;
  • НМТ розширять новими типами тестів – з кількома правильними відповідями, на встановлення послідовності та відповідності;
  • пороговий бал буде відомий заздалегідь – він складатиме не менш як 10% правильних відповідей з кожного предмета;
  • до результатів з усіх трьох дисциплін будуть застосовані вагові коефіцієнти;
  • до законопроєкту про НМТ буде включено пункт про скасування ДПА для одинадцятикласників, тобто НМТ буде добровільним.

Також у вступній кампанії-2023 планують провести дві сесії НМТ: основну (у червні) і додаткову (у червні – липні).                                                                                     У додатковій сесії  зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не склали тестування під час основної.

Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном і бажають здобувати вищу освіту в Україні, матимуть можливість скласти НМТ                      у спеціально створених екзаменаційних центрах у багатьох країнах світу.

Вступники з тимчасово окупованих територій зможуть скласти НМТ за дистанційною моделлю за їхнім вибором й укласти договори із закладами вищої освіти протягом трьох місяців.

Готуватися до НМТ можна і потрібно за програмою ЗНО з кожної дисципліни, зокрема, користуючись тестовими завданнями попередніх років.

Не пізніше ніж у квітні Український центр оцінюваннґя кості освіти  оприлюднить (УЦОЯО) демонстраційний варіант тесту із онлайн тестувальником.

Тести для першої та другої змін будуть відрізнятися:                                    буде розроблено  23 унікальні варіанти НМТ з кожної дисципліни.

Блоки з української мови, хімії, біології та історії України міститимуть по 30 тестових завдань, математика та фізика – по 22                                 і 20 завдань відповідно.

У завданнях з іноземних мов не буде  аудіювання й написання есе, адже програмне забезпечення платформи, на якій відбудеться НМТ,                         не дає змоги їх перевірити без залучення екзаменаторів.

Аналогічно й тести з української мови не міститимуть завдань відкритої форми, зокрема власного висловлення.

Завдання з історії України, цього року міститимуть тести                            на встановлення хронологічної послідовності. Вони, як і минулого року, охоплюватимуть історичний період другої половини XVI – початку                   XXI ст., тобто програму 8–11 класів. Питань з давньої та середньовічної історії України на НМТ не буде.

Для вступу у 2023 році можна використовувати результати НМТ-2023, 2022 та ЗНО-2021, 2020 років.

Абітурієнт може подавати до 20 заяв, з них до п’яти – на бюджетну форму навчання (конкурсний бал на бюджет не може бути нижчим за 130, на правові й фармакологічні спеціальності, публічне управління                                           та адміністрування й міжнародні відносини – 140, на лікарські – 150).Середній бал свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти під час вступної кампанії-2023 не враховуватимуть.Сільський коефіцієнт цього року не використовуватимуть, галузевий коефіцієнт лишається актуальним, регіональний буде визначено навесні з огляду на ситуацію в державі.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису