ПІДТРИМКА СОЦІАЛЬНОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УМОВАХ ВІЙНИ
Соціальне підприємництво на сьогодні може бути одним з інструментів для вирішення актуальних суспільних проблем. Соціальний бізнес покликаний стимулювати соціальні зміни, тому потребує уваги та допомоги держави.
Так, у комплексній програмі розвитку малого та середнього підприємництва регіонів на 2021-2023 роки одним із завдань є підтримка розвитку соціального підприємництва в Україні.
Державна служба зайнятості пропонує низку активних програм для бізнесу, які покликані допомогти у вирішенні питань працевлаштування або збереження робочих місць для соціально вразливих категорій населення.
Серед них:
- Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних;
- Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб;
- Програма з надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні;
- надання допомоги по частковому безробіттю;
- організація професійного навчання зареєстрованих безробітних на замовлення роботодавців, зокрема і соціальних підприємців;
- надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи. Кошти надаються на безповоротній основі за умови дотримання Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу.
Більш детальна довідкова інформація та рекомендації щодо здійснення соціального підприємництва представлені за посиланням:
https://www.dcz.gov.ua/novyna/yak-sluzhba-zaynyatosti-spryyaye-socialnomu-pidpryyemnyctvu
Для отримання більш детальної інформації щодо працевлаштування та реалізації активних програм зайнятості ви можете звернутися до найближчого центру зайнятості.