Дата: 09.06.2023 15:07

Пора жнив - особливий пожежонебезпечний період, загрозу створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність. У зв’язку з цим виникає загроза виникнення пожеж зернових культур на корені, післяжнивних залишків, в місцях зберігання та переробки зернових.

Також враховуючи, що в країні запроваджений воєнний стан та є значна загроза загоряння полів зернових через обстріли, є потреба посилення протипожежних заходів під час підготовки, збирання, зберігання та переробки врожаю.

Тому 9 червня Красносільський сільський голова Марина Архірій провела зустріч з представниками сільськогосподарських підприємств, які ведуть свою діяльність на території громади щодо розгляду питань забезпечення пожежної безпеки майбутнього врожаю зернової сільськогосподарської культури.

Марина Миколаївна вручила грамоти та подяки фермерам, які брали активну участь у підтримці ЗСУ, поінформувала фермерів про допомогу Херсонщині, також було обговорено ряд нагальних питань, які сьогодні турбують як підприємців, так і владу. Зокрема, це дефіцит працівників, частина з яких сьогодні знаходиться у лавах ЗСУ, тушіння пожеж під час повітряної тривоги, рух транспорту під час посівної та ін. З метою збереження асфальтобетонного покриття першому заступнику доручено разом з фермерськими господарствами розробити схеми маршрутів, які будуть максимально безпечними та компромісними для усіх сторін.

Представник ГУ ДСНС України в Одеській області, головний інспектор ВЗНС Южненської ТГ, капітан служби цивільного захисту Євген Турлак довів присутнім правила безпеки при збиранні та зберіганні врожаю, наголосив на основних заходах, які необхідно здійснити для запобігання пожеж.

За результатами наради керівникам підприємств рекомендовано:

- забезпечити взаємодію на випадок виникнення надзвичайних подій із відповідними службами реагування;

- розробити заходи щодо запобігання виникненню пожеж на сільськогосподарських угіддях, що знаходяться у них в користуванні. Попереджаємо кожного керівника про персональну відповідальність за виявлені факти спалювання стерні, рослинності або її залишків відповідно до ст. 771 Закону України «Про адміністративні правопорушення;

- розробити схематичні плани протипожежного захисту врожаю в господарствах;

- провести інструктажі з питань пожежної безпеки та навчання за програмою пожежо-технічного мінімуму з працівниками, які будуть задіяні у збиральній компанії;

- в період дозрівання і збирання зернових культур забезпечити охорону хлібних масивів та цілодобового чергування бойових розрахунків пожежної сторожової охорони на пристосованих для пожежогасіння транспортних засобах;

- забезпечити знаками безпеки і матеріалами наочної протипожежної пропаганди на всіх ділянках, на яких ведуться жнивні роботи;

- не допускати до жнивних робіт несправну техніку і осіб, які не пройшли пожежо-технічне навчання та навчання з охорони праці;

- забезпечити всю техніку, задіяну в збиранні, зберіганні та переробці нового врожаю іскрогасниками та вогнегасниками;

- ввести до складу збирально-транспортних загонів трактори з плугами і пристосовану для пожежогасіння техніку, забезпечити засобами зв’язку;

- хлібні масиви розділити на ділянки площею не більше 50 га, між ділянками зробити прокоси не менше 8 м, посередині прокосів проорати смуги не менше 4 м завширшки. Місця прилягання хлібних масивів до лісосмуг, степових смуг, автомобільних і залізничних доріг обкосити та проорати смугою шириною не менше 4 м.Фото без опису