28 липня відзначатиметься День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423/2021
Тисячолітня історія українського державотворення сягає своїми витоками Руської середньовічної держави; тут було закладено фундамент державницьких традицій українців, звідси походить наш герб - Тризуб Володимира Великого, грошова одиниця та Київ як політичний і культурний центр України.
Прийняття князем Київським Володимиром у 988 році християнства стало для України цивілізаційним вибором; саме в день вшанування пам’яті видатного державотворця Київського князя Володимира Великого та у День Хрещення Київської Руси-України 28 липня (з наступного року - 15 липня) встановлено День Української Державності; цього дня вшановуємо всі етапи нашого державотворення - від Русі до сьогодення, і всіх, хто доклав зусиль, щоб Україна існувала як незалежна, демократична держава.
Державність є уособленням шляху нації до власної держави, ядром державності є воля до самовизначення, історичний досвід народу, його менталітет і правові традиції, а держава - це спосіб забезпечення і запорука існування та єдності нації. Ознаками успішної державності є втілене право нації на незалежність, ефективний державний апарат і дієздатне військо, система юридичних норм, міжнародне визнання держави та її правова ідентифікація у світі.
Історія українського державотворення нероздільно пов’язана із розвитком українського війська та національними військовими традиціями.
Сучасні Збройні Сили України та інші силові структури, стримуючи агресора - російську федерацію, захищають суверенітет, незалежність та державність України та доводять, що українці – нація нескорених.