Дотримуємося законодавства

Дата: 03.10.2023 14:26

Фахівцям Красносільської сільської ради часто доводиться виїжджати на скарги жителів, сусіди яких самовільно зайняли землі і ведуть на них господарську діяльність або взагалі побудували споруди без будь-яких документів.

Хочемо наголосити, що самовільне зайняття земельної ділянки розглядається як адміністративне правопорушення і тягне за собою накладання штрафу, часто у великих розмірах, що передбачено Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відповідним документом, у тому числі, передбачено накладення штрафів при порушеннях державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів; порушеннях вимог законодавства стосовно  будівельних норм, стандартів і правил під час будівництва; при виконанні підготовчих робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, якщо подання такого повідомлення є обов’язковим, а також наведення недостовірних даних у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт; виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні; виконання будівельних робіт без подання повідомлення про початок виконання зазначених робіт, а також наведення недостовірних даних у такому повідомленні, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1); експлуатація об’єктів, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об’єкта до експлуатації, вчинені щодо об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта; експлуатація об’єктів будівництва, не прийнятих в експлуатацію, а також наведення недостовірних даних у декларації про готовність об’єкта до експлуатації, вчинені щодо об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1) та ін.

Тож звертаємося до жителів громади з проханням з повагою ставитися до норм чинного законодавства і у разі бажання будувати чи вести господарську діяльність звернутися за консультацією до Красносільської сільської ради.