Небезпечна кава

Дата: 20.10.2023 12:02

Повідомлення  RASFF № 2023.6874 щодо виявлення хлорпірифосу – інсектициду в органічній зеленій каві.

До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів через систему швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) надійшло повідомлення  від 10 жовтня  2023 року № 2023.6874, стосовно виявлення хлорпірифосу в органічній зеленій каві (походженням з Гондурасу), що експортувалася з Німеччини (відправник: Rehm & Benecke Coffee GmbH & Co., Hamburg) до України (отримувач: ТОВ «Кофітон», вул. Ломоносова 75 а, м. Київ, 03189).

Невідповідний харчовий продукт може нанести шкоду здоров’ю споживача.

Хлорпірифос – діюча речовина багатьох розповсюджених інсектицидів широкого спектра дії.  Потрапляючи в організм людини, він викликає гострі порушення роботи центральної нервової системи.

Статтею 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», оператори ринку (суб’єкти господарювання) зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини та негайно письмово інформувати про виявлену невідповідність компетентний орган, а також про вжиті заходи для запобігання виникненню ризиків для споживача

На території Одеської області потужності підприємства-імпортера не зареєстровані.