Красносільська територіальна громада
Одеський район, Одеська область

Краса, яка шкодить довкіллю.

Дата: 14.02.2024 11:26
Кількість переглядів: 132

Шановні мешканці нашої громади, доводимо до Вашого відома, що затоплений кар’єр в с.Іванове має бути засипаний та рекультивований в цьому році.

Здавалося б, як кар'єр, який приваблює чистою водою та неймовірними краєвидами навколо, може завдавати шкоди навколишньому природному середовищу?!  Але може… Видобуток корисних копалин це - порушення земель відкритими гірничими роботами, тобто втручання в природній ландшафт, рослинний, тваринний світ та екосистему в цілому.

Процес рекультивації передбачає повернення видобутої області до природного, початкового стану. Особлива увага має приділятися тому, щоб зменшити вплив виробництва на екологію. Тому рекультивація є важливим і невід’ємним етапом процесу видобування корисних копалин.

На превеликий жаль, всі ми можемо спостерігати стрімке пересихання водойм, річок та лиманів в нашому регіоні. До пересихаючого Куяльницького лиману додались Великий Аджаликський (Дофинівський лимн) та навіть Хаджибейський лиман (повністю пересохлий в районі с.Єгорівка, в районі с.Хоминки, де вода відійшла від берега на відстань до 500м, майже повністю пересохле русло річки Свонної яка живить лиман).

Вода яка знаходиться у відпрацьованому кар’єрі – це результат виходу ґрунтових вод на поверхню, у наслідок добувних робіт. Ґрунтові води відіграють важливу роль  для довкілля, рослин, тварин, поповнюючи озера та річки, особливо у місяці з відсутністю опадів.

Затримуючи ґрунтові води в кар’єрі, ми просто випаровуємо цю воду в атмосферу, і якась із водойм чи лиманів недоотримує життєво важливий для неї обсяг води.

 

 

Після проведення рекультивації кар’єра, буде ліквідоване дзеркало випаровування води, а ґрунтові води в повному обсязі підуть за природнім напрямком своєї течії. Освоєним землям буде повернений екологічно прийнятний ландшафт.

Затоплення кар’єрів – неприйнятний підхід для раціонального використання природних ресурсів, тому усі площі після відпрацювання мають бути рекультивовані.

Рекультивація – це важливо, рекультивація – це про баланс.

Вимоги для рекультивації закріплені законодавством (Земельний Кодекс України, ЗУ «Про надра», ЗУ «Про охорону земель», ЗУ «Про охорону навкооишнього середовища» та ін.) і зазначені у спеціальному дозволі на користування надрами.

Сподіваємось на Вашу екологічну відповідальність та бережне ставлення до довкілля рідного краю.

Про більш точні терміни виконання робіт з рекультивації, буде повідомлено додатково.

А поки ще є час, можна скористатися можливістю провести час у мальовничому місці, замовити фотосесію чи поглянути на це дивовижне явище, трохи з «іншого боку».Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь