А ви знали, що недопалок розкладається 12-15 років, а скляна пляшка - мільйон років?
18 березня – Всесвітній день переробки або Global Recycling Day.
Його запроваджено у 2018 році з метою підвищення обізнаності не тільки про важливість утилізації, а й про те, наскільки цінними насправді є відходи як ресурс. Тобто стимулювати уряди та людей розглядати відходи як вторсировину, а не сміття.
Без переробки всі наші використані і викинуті холодильники, пластикові пляшки, пакувальні коробки, автомобілі, мобільні телефони та паперові стаканчики сприятимуть лише зростанню кількості відходів, які або спалюються, або відправляються на звалища – отже ніколи більше не використовуватимуться. Без переробки в нас немає іншого шляху, окрім як продовжувати позбавляти землю її обмежених ресурсів.
Цікаві факти про переробку сміття:
1. За останні 100 років кількість відходів збільшилась на 10 000%. Щодня люди викидають сотні мільйонів пластикових пляшок, кожна з яких розкладатиметься понад 500 років.
2. У світовому океані є величезні сміттєві плями, які постійно збільшуються. Найбільшою є так звана «Велика тихоокеанська сміттєва пляма». За різними підрахунками в ній міститься до чотирьох мільйонів тонн сміття. Товщина цієї токсичної суміші в деяких місцях перевищує 5 метрів і повністю закриває доступ сонячного світла.
3. Навіть пластиковий пакет з продуктового магазину, якщо його не переробити, на сміттєзвалищі розкладатиметься сотні років. У всьому світі люди використовують приблизно 1 трильйон пластикових пакетів, а це майже 100 мільйонів барелів нафти
4. Викинутий недопалок повністю розкладеться лише через 12-15 років і весь цей час буде забруднювати землю шкідливими речовинами, що містяться в фільтрі.
5. Скляна пляшка повністю розкладатися лише через 1 мільйон років.
І весь цей час це сміття забруднює навколишнє середовище.