Робота соціальних служб у громаді
Соціальні служби Красносільської сільської ради, зокрема, Відділ соціального захисту населення, Служба у справах дітей разом з працівником ювенальної превенції Соловей К.І. продовжують роботу з відвідування багатодітних сімей. Минулого тижня разом зі старостою Оленою Козаковою спілкувалися з родинами села Павлинки, в яких малолітні діти знаходяться у складних сімейних обставинах. З батьками була проведена бесіда в межах компетенції.
Також здійснено перевірку інформації щодо малолітньої дитини, яка знаходилася в гостях у бабусі, а її мати начебто не приділяла достатньої уваги своїй дитині. Матір знайшли в с. Василівці, вона приїздила у гості, проживає з дитиною у м. Одесі, інформація не підтвердилась.
Також комісія у складі соцслужб, інспекторів відділу ЖКГ з обліку та бронювання військовозобов’язаних та старост здійснює роботу щодо перевірки проживання ВПО за місцем поданої ними реєстрації.
Було відвідано 98 сімей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, де є чоловіки віком від 18 до 60 років в селах Красносілці, Ілічанці, Корсунці, Івановому.
На момент відвідування було виявлено, що:
- 37 чоловіків не проживають за місцем реєстрації ВПО, згідно з чим складені акти;
- 6 чоловік знаходиться у лавах ЗСУ;
-13 чоловіків були відсутні вдома;
-4 чоловіка стоять на обліку військовозобов’язаних в Доброславі;
-32 чоловіка на момент перевірки перебували на роботі в м. Одесі;
-1 чоловік видалив статус ВПО через «Дію».
Нагадуємо усім внутрішньо переміщеним особам про Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Зокрема, внутрішньо переміщена особа зобов’язана: повідомляти про зміну місця проживання структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за новим місцем проживання протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання.
У разі добровільного повернення до покинутого постійного місця проживання внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити про це структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем отримання довідки не пізніш як за три дні до дня від’їзду;
у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом.
Внутрішньо переміщена особа зобов’язана виконувати інші обов’язки, визначені Конституцією та законами України.
Додатково хочемо повідомити, що згідно з ч. 3 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» «…призовники, військовозобов’язані та резервісти після прибуття до нового місця проживання зобов’язані в семиденний строк стати на військовий облік та не раніше ніж за три дні до вибуття з місця проживання знятися із зазначеного обліку…»