Красносільська територіальна громада
Одеський район, Одеська область

Образ ветеранів в українському суспільстві

Дата: 31.12.2024 09:57
Кількість переглядів: 41

Український ветеранський фонд (далі – Фонд) провів загальнонаціональне онлайн-опитування «Образ ветеранів в українському суспільстві» результати якого можна подивитись за посиланням:

https://veteranfund.com.ua/wp–content/uploads/2024/12/RG_UA_Veterans_1000_UA_122024_press.pdf

 

Найвищий рівень довіри в суспільстві – до військових, які зараз воюють, – загальнонаціональне опитування 95% опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96% – ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Такі результати онлайн-опитування “Образ ветеранів в українському суспільстві”, що його презентували Український ветеранський фонд та Соціологічна група “Рейтинг”.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні постійно зростає кількість людей, чиї близькі зараз воюють. 71% респондентів, які взяли участь у опитуванні “Образ ветеранів в українському суспільстві”, відповіли, що мають серед своїх близьких тих, хто воював чи воює на фронті, починаючи з 24 лютого 2022 року.
Та при цьому кількість людей, які допускають, що самі можуть стати ветеранами у майбутньому майже не змінилася від березня цього року.

95% опитаних зазначили, що вони довіряють і скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96% – що довіряють ветеранам АТО, які зараз знову воюють. Найнижчий показник довіри, 29%, опитані українці демонструють до військових ТЦК”.

Серед тривожних тенденцій називають зниження рівня довіри до ветеранів, які повернуться з війни, яка зараз триває. Тому важливо відстежувати подальші зміни в суспільних настроях, щоб запобігти можливій стигматизації захисників у майбутньому.
У трійці найбільш ймовірних викликів, які постануть перед ветеранами після повернення зі служби, респонденти називали психоемоційну нестабільність (84%), проблеми з фізичним здоров’ям та труднощі з отриманням медичної допомоги (78%), а також відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для осіб з інвалідністю (74%).

Опитування відбувалося 5–6 грудня 2024 року. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь