ОБҐРУНТУВАННЯ ПІДСТАВИ для здійснення закупівлі згідно з підпунктом 5 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режим

Дата: 28.08.2025 16:50
Кількість переглядів: 69

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

                                                                                                                 Начальник Управління освіти

                                                                                                               Красносільської сільської ради

 

_______________Марія ДОЛГИЙ

 

«________» ______________2025

                                                                                              

 

ОБҐРУНТУВАННЯ ПІДСТАВИ

для здійснення закупівлі згідно з підпунктом 5 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості)

 

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія: Управління освіти Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області, 67560, Одеська область, Одеський  район, с. Красносілка, вул. Шкільна, 1 В, код ЄДРПОУ 40212110, неприбуткова організація.

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі й частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку, громадського порядку та безпекового освітнього середовища за кодом ДК 021:2015 - 75240000-0 Послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку, на території та в приміщеннях Красносільського ліцею Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області.

Підстави для здійснення закупівлі: відповідно до підпункту 5 пункту 13 Особливостей роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Обґрунтування підстави для здійснення закупівлі:

З метою невідкладного забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, до яких у тому числі входить здійснення публічних закупівель, частиною 3-7 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування особливості здійснення закупівель товарів, робіт та послуг для замовників, передбачених цим Законом (далі - Особливості), визначаються Кабінетом Міністрів України із забезпеченням захищеності таких замовників від воєнних загроз та з дотриманням вимог, встановлених пунктом 3-8 цього розділу.

На виконання цієї норми Закону урядом були прийняті Особливості.

Положеннями Особливостей передбачено підставу для здійснення закупівлі за підпунктом 5 пункту 13: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником.

Обсяг закупівлі визначається на підставі річного планування, а також з урахуванням потреби замовника на період 2025 року.

Обґрунтування здійснення закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі послуг із застосуванням абзацу 4 підпункту 5 пункту 13 Особливостей, експертні, нормативні, технічні та інші документи, що підтверджують наявність умов застосування: Рішенням сесії Красносільської сільської ради від 15.08.2025р. №1403-VIII «Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області від 10 грудня 2024 року №1172-VIII «Про бюджет Красносільської сільської територіальної громади на 2025 рік»  передбачено виділення коштів на послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку, громадського порядку та безпекового освітнього середовища на території та в приміщеннях закладу освіти, який підпорядковується Управлінню освіти Красносільської сільської ради Одеського району Одеської області.

 Постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 21.11.2018 року «Про затвердження категорій об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах», затверджено Категорії об’єктів державної форми власності та сфер державного регулювання, які підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах.

При цьому, пунктом 19 вказаної постанови передбачена категорія, до якої відносяться заклади освіти державної та комунальної форми власності. 

Таким чином, відповідно до вимог чинного законодавства, заклади освіти комунальної форми власності підлягають охороні відповідним територіальним органом поліції охорони на підставі укладеного з цим органом договору.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.10.2015 № 834 та затвердженого цією постановою Переліку органів поліції охорони, утворено орган поліції охорони – Управління поліції охорони в Одеській області (код ЄДРПОУ 40108934), як територіальний орган Національної поліції.

Оскільки Державою, в особі Кабінету Міністрів України, в імперативному порядку визначено обов’язковість здійснення охорони закладів освіти державної та комунальної форми власності органом поліції охорони, то на теперішній час не існує альтернативи укладенню з Управлінням поліції охорони в Одеській області договору на охорону закладів освіти, що функціонують на території Одеської області. 

Водночас, як передбачено чинним законодавством, під час здійснення закупівель замовники повинні дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель.

Таким чином, враховуючи зазначене, з метою дотримання принципу ефективності закупівлі, якнайшвидшого забезпечення наявної потреби Замовника в умовах воєнного стану замовник прийняв рішення щодо здійснення Закупівлі без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару та застосування під час здійснення Закупівлі, як виняток, підстави за підпунктом 5 пункту 13 Особливостей: придбання замовниками товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн. гривень, може здійснюватися без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли роботи, товари чи послуги можуть бути виконані, поставлені чи надані виключно певним суб’єктом господарювання у випадку відсутності конкуренції з технічних причин, яка повинна бути документально підтверджена замовником. 

З огляду на викладене, рішення щодо проведення закупівлі відповідає чинному законодавству.

За результатами закупівлі, здійсненої відповідно до цього пункту, замовники оприлюднюють в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Разом із звітом про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, замовник оприлюднює в електронній системі закупівель договір про закупівлю та додатки до нього, а також обґрунтування підстави для здійснення замовником закупівлі відповідно до пункту 13 Особливостей у вигляді цього файлу «Обґрунтування підстави» (додається).

 

 

   Уповноважена особа

 

Ірина ДЬЯКОВСЬКА

 

 

 

 


« повернутися до розділу «Освіта»

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь